Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS

Nottingham

czwartek, 16 sierpnia 2007
poniedziałek, 04 czerwca 2007
wtorek, 08 maja 2007
wtorek, 10 kwietnia 2007

Jobs in Nottingham. Na początku musisz zadać sobie pytanie co chcesz tak naprawdę robić. Czy jesteś tu tylko na chwilę, kilka miesięcy i znikasz czy też na dłuższy okres czasu. Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie będzie determinować Twoje poszukiwania pracy.

Pierwsze co musisz zrobić to przygotować swoje CV w wersji angielskiej - możesz wzorować się na przykładach dostępnych w sekcji Przydatne linki. Nie zapomnij podać swojego angielskiego numeru komórki - zazwyczaj w ten sposób pracodawcy będą się z Tobą kontaktować.

Co środę w Evening Post załączany jest dodatek Jobs. Większość z publikowanych tam ogłoszeń możesz znaleźć w jego internetowej edycji, aczkolwiek kupno środowego Eveninga jest przyzwyczajeniem. Nawet jeśli pracujesz, kupujesz, żeby wiedzieć co w trawie piszczy.

Na samym początku wybierz się do kilku agencji pośrednictwa pracy. Nie bój się rozmawiać, dokładnie wyjaśnij jakiego rodzaju pracy szukasz i nie zapomnij wspomnieć o doświadczeniu jakie posiadasz. Zostaw swoje CV i... czekaj na telefon. Poniższe agencje zostały przetestowane i są godne polecenia:

  • Staffline Recruitment Group plc, Rodney House, Castle Gate, NG1 7AW (0115 9500885)
  • Staffsign (East Midlands) Ltd, 1st Floor, 11-13 Goldsmith Street, NG18 5PF (0115 950 0800)
  • Prochoice Recruitment Services Ltd, 3rd Floor, Century House, Chapel Bar, NG1 6JQ (0115 9501150)
  • Blue Arrow, 34 Friar Lane, NG16 DQ (0115 9419046)
  • Manpower, Longrow Chambers, 31-33 Long Row, NG1 2DR (0115 9470277)
Często pierwszym pytaniem jakie usłyszysz po wejściu do agencji pośrednictwa pracy będzie "Do You have any experience in UK?". Jeżeli jesteś pierwszy raz w życiu Anglii odpowiedź negatywna jest oczywista. I nie ma co oszukiwać, na dłuższą metę to Ci się nie opłaci. Jak jednak uzyskać to doświadczenie, kiedy każdy potencjalny pracodawca o nie pyta i rozkłada bezradnie ręce słysząc przeczącą odpowiedź? Poprzez Wolontariat. Chyba najlepszą stroną do wyszukiwania ofert pracy wolontarystycznej jest serwis www.do-it.org.uk. Obecnie zawiera ponad 800 tys. ofert z całej Anglii, przy czym ponad tysiąc zlokalizowanych jest w pobliżu Nottingham. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie bez znaczenia jest fakt podwójnego premiowania pracy w zakresie wolontariatu - poza doświadczeniem, które możemy wpisać w swoje CV, zyskujemy również referencję osób, z którymi współpracowaliśmy.

Potem, z czasem jak doświadczenia made by UK przybywa w CV, bez zbędnego stresu aplikujemy na stanowiska, które wcześniej pomijaliśmy z racji braku angielskich referencji. Listę agencji, gdzie możesz się zarejestrować online znajdziesz również w sekcji Przydatne linki. W niektórych z serwisów dostępna jest opcja 'Email alert', dzięki której po zaznaczeniu interesujących Cię kryteriów wyszukiwania możesz zaprenumerować powiadamiania emailowe o nowych ofertach.

Zostaje mi tylko życzyć Tobie powodzenia w poszukiwaniach i satysfakcji z wykonywanej pracy.

piątek, 30 marca 2007

Prawie pół miliona osób w Wielkiej Brytanii nie dostanie dziś tygodniówki. Powodem jest awaria systemu BACS.

Niektórzy mają też problem z wypłatą pieniędzy z bankomatów, pomimo posiadania na koncie wystarczającej liczby środków. Awaria dotyka też usługi Direct Debit lecz banki uspokajają, że żaden z klientów nie doświadczy niedotrzymania terminu zapłaty raty za dom, samochód czy też przekroczenia debetu.

Najprawdopodobniej system zacznie działać i wszyscy poszkodowani w dniu dzisiejszym powinni swoją wypłatę otrzymać w poniedziałek.

 
1 , 2