Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
niedziela, 30 listopada 2008

Wcześniej:

Teraz:

Całkiem możliwe, że komuś się przyda poniższa lista, gdzie zgrupowałem linki przydatne w procesie uzyskania prawa jazdy w Anglii:
 • wniosek o provisional driving licence (będzie Twoim potwierdzeniem tożsamości i adresu; niezbędny dokument aby zacząć kurs oraz podejść do egzaminu teoretycznego),
 • koszt wydania prawa jazdy (w zależności od pojazdu),
 • prawo jazdy na motocykle,
 • cennik egzaminu teoretycznego i praktycznego (w zależności od pojazdu),
 • rezerwacja, zmiana lub anulowanie daty i miejsca egzaminu,
 • wymiana polskiego prawa jazdy na angielskie,
 • polskie prawo jazdy w Anglii,
 • testy teoretyczne na prawo jazdy (po rejestracji masz 2 testy za darmo, a za £6.99 miesięczny nieograniczony dostęp do bazy wykorzystywanej na egzaminach),
 • raport z egzaminu praktycznego (kopię tego raportu otrzymasz po egzaminie praktycznym).
10:01, bladosso
Link Komentarze (3) »
piątek, 17 października 2008

Bobski the Builder.

Dokument Bobski the Builder przez najbliższy miesiąc można oglądnąć na stronie Channel4.

Wymagania systemowe:

 • Windows XP/Windows Vista,
 • dostęp do internetu,
 • minimum Internet Explorer 6.0 (lub zainstaluj plugin dla Firefoksa),
 • Windows Media Player 11,
 • Microsoft.net Framework 2.0 (pobierz dotnetfx.exe (22,4 MB) ze strony Microsoft),
 • włączona obsluga cookies w przeglądarce.
PS Opis jedynie dla użytkowników Windows, jako że użytkownicy Linuksa sami znajdą sposób a posiadacze Maców już się przyzwyczaili, że wszyscy ich olewają ;)
17:19, bladosso
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 października 2008

Bobski the Builder.

Channel 4, czwartek, 16 października, godz. 21.00

Dwie ekipy budowlane stają w szranki. Najpierw muszą zdobyć kontrakt, potem go zrealizować. Kto okaże się być szybszym, tańszym, lepszym?

Pierwsza ekipa jest kierowana przez budowlańca z dziada pradziada - tradycje rodzinne sięgają czterech pokoleń wstecz. To Terry a jego motto brzmi: That's why we do it the way we do it. The proper way. Little, little and often. Take your time. Do it properly. (Właśnie dlatego pracujemy w taki sposób. Dobry sposób. Powolutku, powolutku ale często gęsto. Nie śpiesz się. Zrób to właściwie.)

Drugą ekipą kieruje Jarek, dawniej sprzedawca czekolady, od siedmiu lat w branży budowlanej na Wyspach. Dlaczego sądzi, że wygra? When you employ Polish builders you always get more. We working hard. We always do our best. We put our heart to the job. (Kiedy zatrudniasz polskich robotników zawsze dostajesz więcej. Ciężko pracujemy. Zawsze robimy co w naszej mocy. Wkładamy serce w naszą pracę.)

Zlecenie warte £16000 ekipa angielska zobowiązała się wykonać w ciągu 8-10 tygodni za kwotę £16800. Natomiast Jarek określił czas trwania robót na 5 tygodni a koszt na £12800.

Więcej o programie przeczytasz na stronach Cutting Edge: Bobski the Builder.

21:52, bladosso
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 października 2008

Strzeż się, o strzeż jeżeli dostałeś ostatnio emaila od serwisu PayPal. Albowiem wcale on od tegoż serwisu pochodzić nie musi, ani na właściwą ścieżkę prowadzić. Jeżeli mail pochodził od Security Center (rkaluvscots@yahoo.com) i pierwszy akapit wyglądał mniej więcej tak:

Dear PayPal member, We recently reviewed your account, and we are suspecting that your PayPal account may have been accessed from an unauthorized computer. This may be due to changes in your IP address or location. Protecting the security of your account and of the PayPal network is our primary concern. We are asking you to immediately login and report any unauthorized withdrawals, and check your account profile to make sure no changes have been made. to nie panikuj, tylko przeczytaj o PayPal scam na blogu bladosa.

09:33, bladosso
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 września 2008

W wielkim skrócie oznacza to ograniczenia w transferze mimo posiadania łącza internetowego bez ograniczeń (unlimited broadband). Cała historia zaczęła się bez rozgłosu w okolicach początku bieżącego roku, kiedy to po drobnym (mozna rzec: kosmetycznych) zmianach w warunkach umowy, FUS (nazywany Virgin Media Acceptable Use Policy) wszedł w życie. Ta zmiana uniemożliwała zerwanie umowy posiłkując się drastycznym pogorszeniem jakości usług.

Realna predkość łącza rzędu 2Mb (max. 257 KB/s), przy reklamowanej 'do 8Mb' w dodatku spadająca do 0.1Mb (max. 12 KB/s) chyba zasługuje na miano drastycznej?

Nic to jednak, gdyż wszystko w literze prawa. My, jako dostawca internetu możemy ustalać warunki tej dostawy. Z racji, że pragniemy traktować wszystkich naszych klientów równo, nie możemy zezwolić na zbyt aktywne wykorzystywanie naszych łączy. Odbija się to bowiem na małych żuczkach internetowych, które w czasie szczytu internetowego pragną sprawdzić pocztę czy profil na Facebook/MySpace. Z uwagi na biedne małe żuczki, nie będziesz mógł wykorzystywać w pełni swojego łącza w godzinach 16-24. I dalej będziesz płacił, jakbyś używał.

Oczywiście, musisz spełnić warunki aby uzyskać tę pełnię szczęścia. Jeżeli znajdziesz się w TOP20 najbardziej aktywnych użytkowników internetu w swoim rejonie - mamy Cię! Czasami wystarczy aby przez Twój modem przewinęło się 2GB danych w ciągu tygodnia i... już wygrałeś. Od nastepnego poniedziałku w godzinach szczytu (16-24) będziesz doświadczał niepowtarzalnej powtórki z historii internetu wdzwanianego (sponsorowanej tym razem przez Virgin Media, nie przez TP SA).

Lektura do poduszki:

21:13, bladosso
Link Komentarze (2) »