Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
środa, 07 września 2011

Ręka w górę, kto ani razu nie przytaknął w myślach oglądając poniższy TED Talk. Sytuacje tam przedstawione dotykają praktycznie każdego pracującego. Rozwiązanie dostępne praktycznie od razu a jednak niewiele organizacji decyduje się na ich wdrożenie. Utrata kontroli nad pracownikiem to koszmar senny wielu szefów.

wtorek, 06 września 2011

Moim pierwszym telefonem był Alcatel One Touch Pocket, a wtedy polifoniczne dzwonki były na topie. Potem Nokia 6310i, gdy kolorowe wyświetlacze rządziły rynkiem. Następnie przelotnie Nokia 6230i, by w epoce iPhona korzystać z Asusa P750. Ten ostatni radził sobie dość dobrze z zadaniami, jakie przed nim stawiałem. Jednak stopień dostępności aplikacji pod Windows Mobile 6.2 nie powalała na kolana.

Ewolucja posiadanych telefonów.
Moje wymagania nie były (i nie są) duże:

 • aplikacja do zrzutów ekranu,
 • klient FTP,
 • klient SSH,
 • TODO wyświetlane na głównym ekranie,
 • słownik,
 • PDF reader,
 • RSS reader.

Ponadto karta pamięci, aparat fotograficzny, coś na kształt arkusza kalkulacyjnego. Telefon również powinien być szybki, niezawodny, pracować tydzień bez ładowania baterii oraz nie rozpaść się na tysiąc kawałków po pierwszym upadku.

Kiedy spędzisz x lat w branży telefonii komórkowej wiesz, ze Twoje marzenia o telefonie idealnym nie idą w parze z planami producentów. W ich założeniu, będziesz cały czas poszukiwał tego jedynego, zmieniając model średnio co 6-9 miesięcy. W końcu, chcąc nie chcąc, stajesz przed nieuniknionym wyborem swojego przyszłego telefonu i... sprawy się komplikują. I chyba nie tylko wtedy - nowy samochód, TV, laptop, netbook, tablet? Wszyscy naklejają swoje logo na wszystko, a dalekowschodnie fabryki nie mogą nadąży z produkcją. Najprościej wziąć telefon z najwyższej połki, najlepszego z najlepszych. Co z tego, skoro wokół więcej rankingów niż modeli na rynu? Mój wybór padł na HTC Desire HD.

poniedziałek, 05 września 2011

Komentarz xorthy wywołał swego rodzaju dysonans poznawczy u niżej podpisanego. Zbierałem się trochę do wielkiego powrotu, ale skąd u licha te 7 lat się wzięło? Czyzby:

 • 7 lat na bloksie?
 • Jeszcze trochę czasu minie aby rozmrozić tego szampana, albowiem 15 grudnia pierwszy wpis powstał na Bloksie (dla dociekliwych: http://urzedas.blox.pl/2004/12/Trwa-odliczanie.html).
 • czy 7 lat w .uk?
 • Ta okoliczność dopiero nastąpi w roku Pańskim przyszłym, dopiero co goście rozeszli się do domów po imprezie z okazji 6-lecia. (dla dociekliwych: http://nottingham.blox.pl/2005/08/Orly-wyladowaly.html).
 • a moze 7 lat w Nottingham?
 • Minęło już trochę czasu kiedy Nottingham zostało opuszczone na rzecz wsi spokojnej, wsi wesołej Ansley Village. Tą z kolei zamieniliśmy na lepszy model w postaci wesołego miasteczka Nuneaton (przykro mi drodzy dociekliwi, ale owe fakty nie zostały odnotowane w internecie).

Tak czy inaczej jestem z powrotem, mimo że nigdzie indziej mnie nie było. Też masz wrażenie, że wyrażenie "nigdzie indziej" znacznie lepiej brzmi słyszane niż czytane?

Słowo wstępu mamy za sobą, zatem dobranoc. Dziś już CSSa nie będę porządkował, wybacz.

piątek, 02 września 2011

...do pisania.

23:46, bladosso
Link Komentarze (1) »
środa, 30 czerwca 2010

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) - projektowane międzynarodowe porozumienie dotyczące walki z naruszeniami własności intelektualnej. [źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/ACTA] ACTA jest międzynarodowym tajnym traktatem, negocjowanym z całkowitym pominięciem procesów demokratycznych i bez nadzoru obywateli. Gdy zostanie przyjęta i ratyfikowana, odbędzie się to za zamkniętymi drzwiami.

Co nam grozi?
Grozi nam odcinanie od sieci za naruszenia praw autorskich – bez sądu i możliwości obrony; grozi nam naruszanie tajemnicy korespondencji (bo czymże innym jest podsłuchiwanie i ingerowanie w treść komunikacji, niezależnie od tego, czy odbywa się pocztą, czy przez przez Internet) z mocy prawa i, znów, bez decyzji sądowej; grozi nam inwigilacja użytkowników Internetu przez koncerny medialne.

Co możemy z tym zrobić?
Mamy doskonałą szansę powstrzymania lub przynajmniej znacznego opóźnienia przyjęcia tego traktatu – poprzez skłonienie europarlamentarzystów do podpisania Deklaracji WD12 (pena nazwa: WRITTEN DECLARATION pursuant to Rule 123 of the Rules of Procedure on the lack of a transparent process for the Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) and potentially objectionable content). Czasu jest mało: musimy zdążyć do 8 lipca!

Jak pomóc?
Podpisz petycję na http://acta.wikidot.com i powiadom o niej znajomych! Każdy podpis się liczy.

Treść Deklaracji WD12:
Parlament Europejski (…)

 • uważa, że proponowana umowa nie powinna pośrednio nakładać obowiązku ujednolicenia unijnego prawa autorskiego, prawa patentowego ani prawa znaków towarowych; należy przestrzegać zasady pomocniczości;
 • oświadcza, że Komisja powinna niezwłocznie upublicznić wszystkie dokumenty odnoszące się do prowadzonych negocjacji;
 • jest zdania, że proponowana umowa nie powinna nakładać ograniczeń na rzetelny proces sądowy ani osłabiać praw podstawowych takich jak wolność słowa i prawo do prywatności;
 • podkreśla, że w przypadku istnienia środków cywilnych oceny zagrożeń gospodarczych i zagrożeń dla innowacyjności należy dokonywać przed wprowadzeniem sankcji karnych;
 • uważa, że usługodawcy internetowi nie powinni ponosić odpowiedzialności za dane przekazywane lub przechowywane w ramach świadczonych przez nich usług w stopniu, w jakim oznaczałoby to uprzednie kontrolowanie lub filtrowanie danych;
 • zauważa, że wszelkie środki zmierzające do zwiększenia uprawnień w zakresie kontroli granicznej i konfiskaty towarów nie powinny ograniczać powszechnego dostępu do legalnych, niedrogich i bezpiecznych leków (…).

Możesz też napisać lub zadzwonić bezpośrednio do Europarlamentarzystów, którzy jeszcze nie podpisali Deklaracji WD12, by skłonić ich do tego. Pełna lista Europarlamentarzystów, którzy Deklaracji nie podpisali jest dostępna na stronie La Quadrature du Net.

Tagi: ACTA
11:09, bladosso
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 25