Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
piątek, 17 października 2008

Bobski the Builder.

Dokument Bobski the Builder przez najbliższy miesiąc można oglądnąć na stronie Channel4.

Wymagania systemowe:

  • Windows XP/Windows Vista,
  • dostęp do internetu,
  • minimum Internet Explorer 6.0 (lub zainstaluj plugin dla Firefoksa),
  • Windows Media Player 11,
  • Microsoft.net Framework 2.0 (pobierz dotnetfx.exe (22,4 MB) ze strony Microsoft),
  • włączona obsluga cookies w przeglądarce.
PS Opis jedynie dla użytkowników Windows, jako że użytkownicy Linuksa sami znajdą sposób a posiadacze Maców już się przyzwyczaili, że wszyscy ich olewają ;)
17:19, bladosso
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 października 2008

Bobski the Builder.

Channel 4, czwartek, 16 października, godz. 21.00

Dwie ekipy budowlane stają w szranki. Najpierw muszą zdobyć kontrakt, potem go zrealizować. Kto okaże się być szybszym, tańszym, lepszym?

Pierwsza ekipa jest kierowana przez budowlańca z dziada pradziada - tradycje rodzinne sięgają czterech pokoleń wstecz. To Terry a jego motto brzmi: That's why we do it the way we do it. The proper way. Little, little and often. Take your time. Do it properly. (Właśnie dlatego pracujemy w taki sposób. Dobry sposób. Powolutku, powolutku ale często gęsto. Nie śpiesz się. Zrób to właściwie.)

Drugą ekipą kieruje Jarek, dawniej sprzedawca czekolady, od siedmiu lat w branży budowlanej na Wyspach. Dlaczego sądzi, że wygra? When you employ Polish builders you always get more. We working hard. We always do our best. We put our heart to the job. (Kiedy zatrudniasz polskich robotników zawsze dostajesz więcej. Ciężko pracujemy. Zawsze robimy co w naszej mocy. Wkładamy serce w naszą pracę.)

Zlecenie warte £16000 ekipa angielska zobowiązała się wykonać w ciągu 8-10 tygodni za kwotę £16800. Natomiast Jarek określił czas trwania robót na 5 tygodni a koszt na £12800.

Więcej o programie przeczytasz na stronach Cutting Edge: Bobski the Builder.

21:52, bladosso
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 października 2008

Strzeż się, o strzeż jeżeli dostałeś ostatnio emaila od serwisu PayPal. Albowiem wcale on od tegoż serwisu pochodzić nie musi, ani na właściwą ścieżkę prowadzić. Jeżeli mail pochodził od Security Center (rkaluvscots@yahoo.com) i pierwszy akapit wyglądał mniej więcej tak:

Dear PayPal member, We recently reviewed your account, and we are suspecting that your PayPal account may have been accessed from an unauthorized computer. This may be due to changes in your IP address or location. Protecting the security of your account and of the PayPal network is our primary concern. We are asking you to immediately login and report any unauthorized withdrawals, and check your account profile to make sure no changes have been made. to nie panikuj, tylko przeczytaj o PayPal scam na blogu bladosa.

09:33, bladosso
Link Dodaj komentarz »