Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
piątek, 12 września 2008

W wielkim skrócie oznacza to ograniczenia w transferze mimo posiadania łącza internetowego bez ograniczeń (unlimited broadband). Cała historia zaczęła się bez rozgłosu w okolicach początku bieżącego roku, kiedy to po drobnym (mozna rzec: kosmetycznych) zmianach w warunkach umowy, FUS (nazywany Virgin Media Acceptable Use Policy) wszedł w życie. Ta zmiana uniemożliwała zerwanie umowy posiłkując się drastycznym pogorszeniem jakości usług.

Realna predkość łącza rzędu 2Mb (max. 257 KB/s), przy reklamowanej 'do 8Mb' w dodatku spadająca do 0.1Mb (max. 12 KB/s) chyba zasługuje na miano drastycznej?

Nic to jednak, gdyż wszystko w literze prawa. My, jako dostawca internetu możemy ustalać warunki tej dostawy. Z racji, że pragniemy traktować wszystkich naszych klientów równo, nie możemy zezwolić na zbyt aktywne wykorzystywanie naszych łączy. Odbija się to bowiem na małych żuczkach internetowych, które w czasie szczytu internetowego pragną sprawdzić pocztę czy profil na Facebook/MySpace. Z uwagi na biedne małe żuczki, nie będziesz mógł wykorzystywać w pełni swojego łącza w godzinach 16-24. I dalej będziesz płacił, jakbyś używał.

Oczywiście, musisz spełnić warunki aby uzyskać tę pełnię szczęścia. Jeżeli znajdziesz się w TOP20 najbardziej aktywnych użytkowników internetu w swoim rejonie - mamy Cię! Czasami wystarczy aby przez Twój modem przewinęło się 2GB danych w ciągu tygodnia i... już wygrałeś. Od nastepnego poniedziałku w godzinach szczytu (16-24) będziesz doświadczał niepowtarzalnej powtórki z historii internetu wdzwanianego (sponsorowanej tym razem przez Virgin Media, nie przez TP SA).

Lektura do poduszki:

21:13, bladosso
Link Komentarze (2) »