Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
sobota, 22 lipca 2006

Nareszcie? Historia dokonuje się na naszych oczach? Polski rząd podpisał/renegocjował umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z Anglią. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że obywatel Polski uzyskujący dochody wyłącznie w Anglii płaci podatek w Anglii. Logiczne, prawda? Obywatel polski uzyskujący dochody wyłącznie w Polsce płaci... tak, tak ;) w Polsce. Jeżeli jednak dochód będzie pochodził od pracodawcy zarówno angielskiego jak i polskiego to podatek w Polsce będzie obejmował jedynie dochody uzyskane w kraju ojczystym. Aby dodać łyżkę dziegciu do beczki miodu nadmienię, że ww. zmiany obejmą dochody uzyskane od 1 stycznia 2007 roku. Do tamtej pory należy się rozliczać wg starych zasad. Nie przeczę, że może zdarzyć się i tak, że parlamenty nie zdążą ratyfikować umów na czas i poczekamy odrobinę dłużej...

O sprawie możesz poczytać więcej w serwisach Onetu, Interii, Gazety, Rzeczpospolitej oraz Gazety Prawnej.

12:26, bladosso , Podatek
Link Komentarze (3) »
wtorek, 18 lipca 2006

Jak donoszą nottinghamscy korespondenci pogoda w Nottingham dopisuje. Albo nie dopisuje. Wszystko zależy od tego czy człowiek tyra w pracy w czasie, gdy słoneczko swe promienie rozdaja na prawo i lewo. Natomiast w Polsce zagościł klimat stricte śródziemnomorski. Najstarsi górale powiadają, że afrykański prawie ale... Miała być druga Kanada, druga Japonia, spekuluje się na temat drugiej Irlandii aczkolwiek wizja drugiego Egiptu dokonuje się na naszych oczach. I skórze. No dobra, trzeba to przyznać. W Polsce jest prawie jak w Egipcie, a wiadomo, że prawie robi wielką różnicę.

Zanim człowiek na dobre wdroży się w rytm pracy po przerwie urlopowej rzuci okiem na fotki i przypomni sobie jak to się chłodził będąc w Polsce... Korespondenci nottinghamscy nie mylili się. Tu jest gorąco.

PS wcześniej pisałem o wygranym czeku. Już jest, przyszedł ;)

11:30, bladosso
Link Komentarze (3) »