Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
wtorek, 29 kwietnia 2008

Prawie jak Elżbieta. Proszę podnieść rękę do góry, kto spodziewał się takiego obrotu sprawy podatków z tytułu pracy zagranicą? Dziękuję. Kto się nie spodziewał? Niżej podpisany. Niemniej jednak do momentu, kiedy pierwsza osoba złoży własnoręcznie podpisane oświadczenie i od Urzędu Skarbowego (miłościwie w RP panującego) otrzyma rozgrzeszenie, wstrzymam ochy i achy. O czym mówię? O ustawie regulującej podatki obywateli polskich pracujących zagranicą. Zawierać będzie ona także zapis uniemożliwiający pociągnięcie do odpowiedzialności karno-skarbowej podatników, którzy nie rozliczyli w Polsce dochodów z pracy uzyskanych za granicą. Więcej poczytasz w artykule Rząd przyjął projekt tzw. ustawy abolicyjnej.

To chyba pierwsza prawie spełniona obietnica nowego/aktualnego rządu? Proszę mnie poprawić jeżeli w błędzie jestem. Cóż, nie śledzę wydarzeń polskiej sceny politycznej - dbam o zdrowie. Tak czy inaczej, poczekajmy na pierwsze jaskółki.

PS Tak, wiem. Chwilowo (półrocznie?) zapodziałem się w zupełnie innych stanach świadomości. Oj zupełnie odmiennych ;)