Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
czwartek, 26 kwietnia 2007

41 kart w Firefoksie.Jak widać na załączonym obrazku ostatnimi czasy zajęty jestem bardziej niż zwykle... Psy szczekają, nic to jednak, karawana idzie dalej. Wszystkim, którym brakuje wstrząsających wiadomości z Nottingham - no cóż. Przykro mi, nieczynne. Remanent.

10:37, bladosso
Link Komentarze (1) »
wtorek, 10 kwietnia 2007

Jobs in Nottingham. Na początku musisz zadać sobie pytanie co chcesz tak naprawdę robić. Czy jesteś tu tylko na chwilę, kilka miesięcy i znikasz czy też na dłuższy okres czasu. Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie będzie determinować Twoje poszukiwania pracy.

Pierwsze co musisz zrobić to przygotować swoje CV w wersji angielskiej - możesz wzorować się na przykładach dostępnych w sekcji Przydatne linki. Nie zapomnij podać swojego angielskiego numeru komórki - zazwyczaj w ten sposób pracodawcy będą się z Tobą kontaktować.

Co środę w Evening Post załączany jest dodatek Jobs. Większość z publikowanych tam ogłoszeń możesz znaleźć w jego internetowej edycji, aczkolwiek kupno środowego Eveninga jest przyzwyczajeniem. Nawet jeśli pracujesz, kupujesz, żeby wiedzieć co w trawie piszczy.

Na samym początku wybierz się do kilku agencji pośrednictwa pracy. Nie bój się rozmawiać, dokładnie wyjaśnij jakiego rodzaju pracy szukasz i nie zapomnij wspomnieć o doświadczeniu jakie posiadasz. Zostaw swoje CV i... czekaj na telefon. Poniższe agencje zostały przetestowane i są godne polecenia:

  • Staffline Recruitment Group plc, Rodney House, Castle Gate, NG1 7AW (0115 9500885)
  • Staffsign (East Midlands) Ltd, 1st Floor, 11-13 Goldsmith Street, NG18 5PF (0115 950 0800)
  • Prochoice Recruitment Services Ltd, 3rd Floor, Century House, Chapel Bar, NG1 6JQ (0115 9501150)
  • Blue Arrow, 34 Friar Lane, NG16 DQ (0115 9419046)
  • Manpower, Longrow Chambers, 31-33 Long Row, NG1 2DR (0115 9470277)
Często pierwszym pytaniem jakie usłyszysz po wejściu do agencji pośrednictwa pracy będzie "Do You have any experience in UK?". Jeżeli jesteś pierwszy raz w życiu Anglii odpowiedź negatywna jest oczywista. I nie ma co oszukiwać, na dłuższą metę to Ci się nie opłaci. Jak jednak uzyskać to doświadczenie, kiedy każdy potencjalny pracodawca o nie pyta i rozkłada bezradnie ręce słysząc przeczącą odpowiedź? Poprzez Wolontariat. Chyba najlepszą stroną do wyszukiwania ofert pracy wolontarystycznej jest serwis www.do-it.org.uk. Obecnie zawiera ponad 800 tys. ofert z całej Anglii, przy czym ponad tysiąc zlokalizowanych jest w pobliżu Nottingham. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie bez znaczenia jest fakt podwójnego premiowania pracy w zakresie wolontariatu - poza doświadczeniem, które możemy wpisać w swoje CV, zyskujemy również referencję osób, z którymi współpracowaliśmy.

Potem, z czasem jak doświadczenia made by UK przybywa w CV, bez zbędnego stresu aplikujemy na stanowiska, które wcześniej pomijaliśmy z racji braku angielskich referencji. Listę agencji, gdzie możesz się zarejestrować online znajdziesz również w sekcji Przydatne linki. W niektórych z serwisów dostępna jest opcja 'Email alert', dzięki której po zaznaczeniu interesujących Cię kryteriów wyszukiwania możesz zaprenumerować powiadamiania emailowe o nowych ofertach.

Zostaje mi tylko życzyć Tobie powodzenia w poszukiwaniach i satysfakcji z wykonywanej pracy.