Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
poniedziałek, 20 listopada 2006

Prawie jak Elżbieta. Wybory miały miejsce w moim miejscu pracy. 350 osób postawionych, niekoniecznie niespodziewanie, przed faktem zmiany miejsca pracy. Dla niektóryh może to oznaczać zwiększenie dystansu do pokonania do 45 mil. Cóż. Trudno rozmawiać z każdym z 350 osób o tym, czy zgadza się na przeniesienie. Niech zatem załoga wybierze spośród siebie 7 reprezentantów. Ale kto kandyduje, kto chce być nominowany? O proszę, znalazło się 12 śmiałków, do końca nieświadomych na co się godzą. Siedmiu wspaniałych z owej parszywej dwunastki wyłoniono.

Rozmowy trwają. Co rusz rzucane są słowa, które mają pozostać w 4 ścianach, gdy tymczasem dawno o nich już napisano. Ale nie zapominaj, że w .uk przebywasz. Tutaj do celu można obrać drogę dookoła, najdłuższą z możliwych a nagroda Cię nie ominie. Kto w takim razie chce wziąć udział w TUPE? Mało was. Nie ma się czemu dziwić. Z drugiej strony, UTL podpisało 10-letni kontrakt z Vodafone. Szmat czasu, jeżeli zakładać ciągłość zatrudnienia. Odejść czy przejść? Jak znaleźć pracę w najtrudniejszym okresie? A może w UTL będzie lepiej? I to pachnie, i to nęci...

00:22, bladosso
Link Komentarze (3) »
wtorek, 14 listopada 2006

- Zaraz, zaraz! Przecież Firefox pisze się przez 'x' zawoła ten i ów.
- No i? - odpowiem.
Firefox ale Firefoksa. Linux ale Linuksa. Proszę to sobie zapamiętać. Dziękuję.
Dlaczego akurat Firefox? Dla zwykłego użytkownika internetu dobrą wiadomością będzie, że jest to przeglądarka bezpieczna. Ma wbudowane zabezpieczenie przed phisingiem. Krótko mówiąc jest to podszycie się pod instytucję (najczęściej finansową) celem uzyskania danych (numeru karty kredytowej, PINu) w celach przestępczych. Potencjalna ofiara otrzymuje maila, który wygląda jak informacja z banku, z prośbąo weryfikację bądź ponowne podanie danych. Często w takim spreparowanym mailu znajduje się link do spreparowanej strony, gdzie widnieje formularz ludząco podobny do prawdziwego. Internetowi oszuści stają się coraz bardziej przebiegli - powienieś być na to gotowy.

Firefox nie zainstaluje żadnego programu dostępnego na stronach www bez Twojej wiedzy. To Ty decydujesz co jest instalowane, to Ty sprawujesz kontrolę nad swoim komputerem. Jednocześnie wszelkie aktualizacje związane z bezpieczeństwem dokonywane są automatycznie. Sprytne, co?

Przeglądanie w zakładkach usprawnia przeglądanie Internetu a przekonać się możesz o tym naprawdę bardzo szybko. Jak każda nowinka, na początku odrobinę onieśmiela, by potem stać się niezauważalnym udogodnieniem. Dopiero, gdy go braknie - doceniamy jej obecność... Nie zapomnij o odwiedzeniu strony z dodatkami do Firefoksa. Możesz od razu przejść do zalecanych lub wybierać spośród rozszerzeń, skórek, pluginów. Chyba jeszcze nie wspomniałem, że przeszukiwanie Internetu jest jeszcze łatwiejsze dzięki wbudowanym wyszukiwarkom w przeglądarkę?

Odwołując się do pytania postawionego na samym początku... Nie musisz używać. Możesz. Masz wolny wybór co do tej kwestii. Lecz jeśli już wybierasz - rób to mądrze. Wybierz wolność.

PS Eksperymentuję trochę z zawartością bloksa pod wpływem nacisku. Tak, zgłaszam ucisk. Treści dotyczące stricte miasta Nottingham mogą nie interesować ludzi spoza miasta. True. Jednocześnie mogą być już doskonale znane mieszkańcom owej miejscowości, chociażby z lektury mediów lokalnych. Kogo więc to interesuje? Kto to czyta? Niedługo się przekonam.

22:37, bladosso
Link Komentarze (2) »
sobota, 11 listopada 2006

E.T. - Czym się różni E.T. od Polaka w Anglii?
- E.T. znał angielski, miał rower i chciał wrócić do domu...

21:27, bladosso
Link Komentarze (3) »
piątek, 10 listopada 2006

You can not calculate how muchYou can drink. So, don't try to.Swego czasu szukałem ale nie znalazłem polskiej strony o tym traktującej. Wspomogę więc innych poszukujących prawdy albowiem be fair and share.

Dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0.8mg/ml (w Polsce 0.2mg/ml) oraz 35µg/100ml oddechu. Oczywiście w żaden sposób nie jesteś w stanie oszacować dopuszczalnej ilości, zastosuj więc prostą zasadę: piłeś, nie jedź. Od 1 grudnia rusza skierowana do młodych ludzi kampania przedświateczna THINK! inforumjąca o skutkach wynikających z prowadzenia samochodu po spożyiu alkoholu. Konsekwencje wynikające z zatrzymania przez policję? Bardzo proszę:

  • grzywna do -L-5.000, kara więzienia do 6 miesięcy, zatrzymanie prawa jazdy na minimum rok czasu, wpis do rejestru o zatrzymaniu (niektóre oferty pracy zawierają wymaganie o posiadaniu 'czystego' prawa jazdy, wpis ma moc przez 11 lat);
  • brak zgody na badanie alkomatem, pobrania krwi lub moczu - grzywna do -L-5.000, kara więzienia do 6 miesięcy, zatrzymanie prawa jazdy na minimum rok czasu;
  • za spowodowanie śmierci prowadząc po pijanemu grozi do 14 lat więzienia, minimum 2-letnie zatrzymanie prawa jazdy oraz powtórny egzamin.
Oglądnij jeszcze jedną z reklam kampanii THINK! (pozostałe znajdziesz na stronie The THINK! Road Safety) i moja rola edukacyjna zakończona.

13:57, bladosso
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 listopada 2006

Business as usual Zaprzeczaj, zaprzeczaj dalej. Im bardziej będziesz się zapierać, tym mocniej jego ząb Cię nadgryzie. Ale do rzeczy. Znajomy mnie nagabnął ostatnio z pytaniem - jaką mam gwarancję, że nie będę żałował wyjazdu? Odpowiedź prosta jak taczki: hurtowo udzielam ZEROWYCH gwarancji. Zbyt dużo zmiennych bierze udział w tym procesie aby można było cokolwiek zakładać. Dobrze przygotowany wyjazd charakteryzuje się otwartą opcją powrotu, przynajmniej w początkowym stadium. Oznaczać to może np. urlop bezpłatny a nie wypowiedzenie w dotychczasowym miejscu pracy, itp. Trzeba myśleć ;)

Już ponad rok minął odkąd pojawiłem się w CRC Group plc. Wypadałoby uczcić tę okazję toastem, postanowiłem jednak uczynić to w inny sposób. Rozsyłając w świat cv. Do poszukiwania nowej pracy użyłem zakładek dostępnych z lewej strony i to miejsce polecam każdemu, który chce się zorientować jak to jest z pracą w .uk. Na samym początku, rok temu przeszło, niektóre agencje przeganiały żądając powrotu, gdy będę w posiadaniu:

  • konta w angielskim banku,
  • National Insurance Number (NIN),
  • certyfikatu potwierdzającego rejestrację w Worker Registration Scheme (WRS, potocznie nazywanym Home Office),
  • oraz, last but not least, conajmniej półrocznego doświadczenia zawodowego w .uk.
O ile dobrze zorientowany jestem, obecnie agecje zaczęły bardziej uważniej zwracać uwagę na umiejętności językowe kandydata, czasem wymagają rocznego doświadczenia w Anglii. Ale bywa też tak...

Akcja: oferta pracy jako IT Assistant.
Miejsce akcji: Rutland Chambers, 8-12 St Peters Gate, Nottingham NG1 2JG
Osoby występujące: pani z agencji Kelly Services, nazwijmy ją Zosią; pshem; blados.
Zosia przegląda cv pshema, który swoją chęć pracy zgłosił aplikując on-line. W końcu przemawia z nieukrywanym entuzjazmem:
- Cudownie, wspaniale - właśnie obroniłeś pracę inżynierską! Gratulacje! To się doskonale składa, bo Twój kierunek jest zgodny ze stanowiskiem... Ale, ale... Nie masz doświadczenia w IT, no jak mi przykro...
Wchodzi blados. Zosia wprawnym rekruterskim okiem, co to już niejedno cv widziało, przeczesuje linijki. Po chwili uderza w znany nam ton:
- Cudownie, wspaniale - masz doświadczenie zgodne z tym stanowiskiem! Naprawdę super! Ale, ale... Wymagamy 3-letniego doświadczenia...
- W cv jest opisane 5-letnie...
- Ach, no tak! Nie zauważyłam... Cudownie, wspaniale! Rzućmy okiem na Twoje wykształcenie... Ale, ale... Nie masz wykształcenia w kierunku IT, no jak mi przykro...

Z życia Nottingham słów kilka. No nie da się ukryć - jest problem. Kursy i szkolenia świadczone przez New College Nottingham (NCN) zostały przeniesione z jednego budynku do drugiego. Bo remont, bo modernizacja. Kuranci są obecnie zmuszani do pokonywania dodatkowego dystansu wielkości 1.25 mili aby uczestniczyć w zajęiach. Potworność. Cieszy jednak zdrowy komentarz Johna Taylora, urzędnika Council House - "If Polish workers can travel across Europe for work, let's hope students in north Nottingham can travel the extra 1.25 miles from Old Basford to New Basford to get those skills!"

PS Zostańcie z nami! W kolejnym odcinku fascynująca opowieść o tym, jak blados kandydował. Oraz niemniej fascynująca historia aczkolwiek bardziej mrożąca krew w żyłach o tym, jak go wybrano.

13:55, bladosso
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2