Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
sobota, 26 listopada 2005

W oczekiwaniu na kolejną porcję wiadomości z Nottingham proponuję, nawet nie wirtualną bo prawie realną, przejażdżkę miejską trasą tramwajową ;) Będziesz potrzebował RealPlayera, a jeśli już go masz kliknij tutaj. Więcej o tramwajach tutaj.

18:54, bladosso
Link Komentarze (10) »
wtorek, 15 listopada 2005

Kartki, śpiewające telegramy, paczki i prezenty prosimy przesyłać na z góry upatrzone pozycje ;)

22:29, bladosso
Link Komentarze (8) »
środa, 09 listopada 2005

- 5 lat w przedszkolu, 8 lat w podstawówce, 4 lata w liceum, 5 lat na studiach, magister... I co? I co ja robię? Komórki naprawiam???

10:59, bladosso
Link Komentarze (13) »
sobota, 05 listopada 2005

Pracuję jako first line tester telefonów SonyEricsson. Oznacza to ni mniej ni więcej, że muszę ocenić na ile klient zgłaszając usterkę swojego telefonu komórkowego czaruje w formularzu co też mu dolega. Telefonowi. Jeśli komórka jest jeszcze na gwarancji albo była ubezpieczona to różnie bywa w opisie. Że pies pogryzł, że z 10 piętra spadła, że samochód przejechał albo, że komórka została rzucona o ścianę w czasie kłótni ;) I teraz trzeba ocenić, czy przypadkiem klient nie jest kłamczuszkiem... Widać gołym okiem, że telefon nosi ślady ataku, ale generalnie wszystko działa. Telefon przechodzi moje testy, ich wynik idzie do Wilfreda, wędruje następnie do techników, gdzie dostaje aktualną wersję oprogramowania (jeżeli nie miał), przechodzi kolejne testy, potem jeszcze końcowe i wraca do klienta. A u mnie w ręce pojawia się kolejny telefon...
W tzw. międzyczasie miałem romans ze stanowiskiem ds. flashowania :D ale wróciłem na first line z uwagi na problemy z EMMą... I jest dobrze. Bo przecież first line jest najważniejszy, co nie? :D

Firma jest spora, zatrudnia ok. 350 osób. Przekrój narodowości pracujących w CRC Group przedstawia się następująco:

  • 60% - Polacy,
  • 25% - Czesi i Słowacy,
  • 10% - Rosjanie i inni,
  • 5% - Anglicy.
Sterylnie czasem jak w laboratorium, strefy ESD pooznaczane, przekroczenie jej może nastąpić tylko i wyłącznie w zabezpieczającej przed ESD koszuli. Dwa razy dziennie należy zmierzyć swoją przewodność elektrostatyczną (jeżeli się mylę w nazewnictwie - popraw mnie).

Pytasz o dojazdy? Jak daleko to jest? Ano... Kiedyś, kiedyś było tak a obecnie sprawa ma się następująco:

4.10 Alarm w komórce - trzeba wstać
4.30 Kawa
4.45 Wychodzimy z domu
5.15 Jesteśmy na przystanku i czekamy na autobus linii rainbow 4
5.19 Jest autobus
5.40 Jesteśmy w Sandiacre
5.52 Przebrani w koszulki chroniące przez ESD, plastikowe wdzianka na buty niczym w szpitalu oraz tzw. podkowy ESD machamy magnetyczną kartą przed czytnikiem czasu pracy (ang. clock in)
5.55 Zasiadamy przed kompami oczekując na pierwszą partię komórek, team leader rozdaje SIMy
6.00 Czas start!
9.30 - 9.40 Pierwsza przerwa
11.30 - 11.50 Druga przerwa
14.00 Koniec pracy, machnięcie kartą (ang. clock out)
14.15 rainbow 4 do domu
15.30 Home sweet home ;)

Można się przyzwyczaić do codziennych porcji rozrywki na bramce, gdzie ochrona bacznie sprawdza, czy aby ktoś z pracowników nie wpadł na głupi pomysł wyniesienia czy to telefonu, czy karty sim, czy innej części. Bramka czasem pika, czasem nie. Też zależy w gruncie rzeczy od jej humoru. Zapięta koszulka pika, rozpięta - nie. Pasek w spodniach o 10 rano - nie pika. Pasek w spodniach o 12 - pika. Nie wiem o co chodzi. Pewnie ochrona się nudzi i co jakiś czas wzmacnia czułość urządzenia.

Można też się przyzwyczaić do losowego wybierania delikwentów i przeszukiwania dokładnego szafki (ang. locker). Losowe, tak? Tylko dlaczego osoba pracująca tu już 3 miesiące nie doznała jeszcze tej przyjemności, a ja będący tu ledwo 7 dni już razy dwa, hę? :D

PS dzisiejszy odcinek sponsorowało piwo Extra Pilsner, specially sellected by ASDA.

21:47, bladosso
Link Komentarze (7) »