Życie i praca w Nottingham. Chcesz wyjechać? Nie wiesz od czego zacząć? Tu znajdziesz przydatne informacje oraz linki

Wszelkie znaki towarowe użyte w tekstach są znakami zastrzeżonymi ich producentów i użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.

Kategorie: Wszystkie | Kontakt | Linki | Nottingham | Nuneaton | Podatek
RSS
wtorek, 31 stycznia 2006

Nowa chata STOP Nowy numer telefonu STOP W pracy kontrakt STOP Bez serc, bez neta STOP Basen dla zdrowotnosci STOP Codziennie kilometr STOP I sauna STOP Byle do piatku STOP

12:07, bladosso
Link Komentarze (8) »
piątek, 13 stycznia 2006

Szkoły są różne. Jedni mówią - płacę tutaj, więc nie będę drugi raz płacił w Polsce. Drudzy, że głowy sobie tym nie będą zaprzątać, bo jak ich niby fiskus znajdzie? Gdzie wezwania komornicze prześle? A prawda leży pośrodku.

Jeżeli pracujesz legalnie w Anglii (jesteś zarejestrowany w WRS, posiadasz swój NIN) to prędzej czy później Twój Urząd Skarbowy Cię zagai. Serio serio. Ponieważ istnieje sytem wymiany informacji pomiędzy Wielką Brytanią a Polską w sprawie podatników i ich dochodów. I niczym w Roku 1984 Twój Urząd Skarbowy będzie wiedział o Tobie znacznie więcej niżbyś sobie nawet wymarzył... Ale zaraz, zaraz - kto fantazjuje o Urzędzue Skarbowym???

Tak na marginesie warto dodać, że minister finansów od 1 września br. wydaje pisemne interpretacje przepisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Na interpretację indywidualnych spraw ordynacja podatkowa daje mu aż sześć miesięcy, ale... Urzędnikom odpowiedź na Twoje zapytanie powinna zabrać znacznie mniej czasu. Uhm. Na samym początku radzę zapytać się swojego Urzędu Skarbowego - to on jednak będzie weryfikował Twojego PITa. A jak podliczyć swój podatek za pracę w Polsce i w Anglii? To wyjaśnia publikacja Ministerstwa Finansów "Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej za granicą". Zastanawia tylko informacja zamieszczona na ostatniej stronie "Broszura ma charakter informacyjny i nie stanowi wykładni prawa". Ulotka firmowana jest insygniami MF - czymże więc jest?

Jeszcze powrócę do sprawy podatków, gdyż sprawa ta dotyczy każdego, kto zagranicą przebywa. Bliżej lub dalej...

22:29, bladosso , Podatek
Link Komentarze (2) »